Toskánské chef menu

Riccardo Lucque

“Ked som bol malý chlapec, bola mojou najoblúbenejšou hrackou chladnicka. Láska k vareniu sa ma drží celý život."

Malebným regiónom stredného Talianska a miestnou špickovou kuchynou vás prevedie úspešný reštauratér a šéfkuchár Riccardo Lucque!

Toskánska kuchyna využíva zeleninu, bylinky a dalšie suroviny v tej najlepšej kvalite. Výsledkom jednoduchých vidieckych receptov sú potom chutné, lahké a zdravé jedlá. Riccardo vybral kuracie a telacie mäso, biele víno, taliansku slaninu, artycoky, olivový chlieb a dalšie ingrediencie, z ktorých vytvoril úchvatné letné menu.

„Vydajte sa s novým chef menu do Toskánska.“

Zoznamovanie s toskánskym Chef Menu môžete zacat dvomi bagetami. V tej prvej ochutnáte nakrájané kuracie stehienka vyladené rozmarýnom, bielym vínom a prekladané pecenými paradajkami Datterino. Výsledkom tohoto tradicného talianskeho receptu je štavnatá a svieža bageta Kuracia Potacchio, ktorú si radi doprajete opakovane.

Druhou lahodnou bagetou je Telacia so sardelkami. V tej sa snúbi pomaly pecené telacie mäso s mierne pikantným dresingom zo sardeliek a konfi tovaného cesnaku. Bohatú chut mäsa skvele doplnajú marinované uhorky a zlatavá pancetta.

Toskánci milujú strukoviny. A úplne najviac krehké a na chut jemné biele fazule Cannellini. V menu nájdete fazule v podobe krému podávaného so slávkami a kvapkou citrónového oleja s chilli.

Odlahcené menu Fit Calories je tentokrát plné sezónnej zeleniny a štavnatého pesta. Pochutnajte si najprv na tortille s bylinkovým kuskusom, pistáciami a chilli. Vlácnost jej dodáva jemné talianske mascarpone, krehkost zase šalát little gem. Pre druhú chutovku zvolil Riccardo Lucque olivový chlieb. Ten je na rozdiel od najtradicnejšieho toskánskeho chleba, ktorý sa nesolí, plný nových chutí. Medzi dvomi plátkami nájdete marinované artycoky, ricottu s pestom, pecené paradajky, rukolu s medovou zálievkou a hoblinky parmezánu. Takto vyzerá pravý taliansky piknik!

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz