Škandinávske Chef Menu

Marek Raditsch

"Pre Chef Menu mňa inšpirovaly tradičné jedlá zo Švédska, Dánska a Nórska, ktoré som upravil do podoby sendvičov. Verím, že toto je to najlepšie, čo severský "street food" ponúka!"

Škandinávske Chef Menu pripravil Marek Raditsch, Executive Chef reštaurácií Kampa Group, kde velí päťdesiatim kuchárom. Pôsobil v michelinských reštauráciách v Kodani či v Osle a na jeho pokrmoch si pochutnával Mick Jagger, monacký princ, členovia nórskej kráľovskej rodiny a mnoho ďalších. Mohli ste ho vidieť aj ako porotca v televíznej súťaži MasterChef.

„V Škandinávii som pracoval a rád sa tam vraciam, a to hlavne kvôli gastronómii.“

Čo tentoraz Chef Menu ponúka? Trebárs lahôdku z mletého mäsa, ktorú v Česku najviac spopularizovala švédska nábytkárska firma. Teľacie Frikadeller však predstavuje tiež dánsky národný poklad. Táto vymazlená bageta je naplnená mletými bifteky s údenou majonézou a cibuľkou na víne, to všetko zapečené so slaninou a čedarom.

Druhou bagetou v menu je Bravčové karé s remuládou. Plátky bravčového mäsa poprekladané marinovanou uhorkou, salátkem z červenej kapusty a karé omáčkou sľubujú zážitok porovnateľný s pozorovaním polárnej žiary.

Nórsky plates sa radí k najobľúbenejším a najchutnejším severským rybám. Platesy v chrumkavom cestíčku, s kôprovo-kaparovým dresingom, nakladanou uhorkou a jarnou cibuľkou servírujeme netradične v rozpečenom muffinu.

V škandinávske zime i počas stredoeurópskeho babieho leta vás zahreje Topinamburový krém. Táto zabudnutá rastlina je zdanlivo podobná zemiakom, má ale jemnejšiu a nasládlejší chuť a neobsahuje škrob. V našom recepte ju zdobí len lesné huby podusené na masle.

Aj udatní Vikingovia občas radi siahnu po niečom ľahším. V menu Fit Calories spoznáte treba Dánsky morčacie chléb- pečená morčacie prsia so sviežim zelerovú-orechovým šalátom a hroznom v tekvicovom chlebe. A na záver najmilovanejšiu severské jedlo Marka Raditsche - Krevetový Skagen v zemiakovom chlebe. Lahodná kombinácia grónskych kreviet a kôpru s plátkami reďkoviek a šalátom sa dá jesť každý deň!

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz