Britské Chef menu

Britské veľvyslanectvo v Prahe doporučuje na oslavu 100 rokov výročia českej štátnosti kulinárskej perly ostrovnej kuchyne.Britské veľvyslanectvo v Prahe doporučuje na oslavu 100 rokov výročia českej štátnosti kulinárskej perly ostrovnej kuchyne.

Vojtěch Kalášek

Britské Chef Menu pripravil človek z najpovolanejších – šéfkuchár britskej ambasády Vojtěch Kalášek.

Vojtěch zbieral sedem rokov skúsenosti priamo v Anglicku a v Írsku. Kuchyni Britského veľvyslanectva šéfuje šiestym rokom a za tú dobu varil pre celý rad významných hostí. Na jeho jedlách si pochutnali napríklad členovia kráľovskej rodiny – princ Edward a jeho manželka Sophia, grófka z Wessexu.

„Ochutnajte pokrmy v ktorých dostávajú tradičné (nielen) jesenné britské suroviny modernú podobu.“

Britské Chef Menu poteší všetkých, ktorí majú radi originálne suroviny a poctivé varenie. Ochutnáte červenú cviklu, čierne pivo, typický anglický syr cheddar i mierne extravagantné mangové chutney.

Korunovačné kurča vychádza z receptu, ktorý prvýkrát uzrel svetlo sveta pri korunovácii kráľovnej Alžbety II. v roku 1953. Snúbi sa v ňom chuť ľahko pošírovaného kurčaťa, kari, mangového chutney, paradajok aj koriandru a rukoly.

Hovädzie líčka na pive sú tou pravou bagetou pre jesenné počasie. Líčka dusené na anglickom čiernom pive vám zdvihnú náladu pri prechádzkach po meste, ale kľudne si ich vezmite aj do mokradí a vresovísk juhozápadného Anglicka. K tomu voňavá karamelizovaná cibuľa, kučeravý kel a rozpečený cheddar. Mňam!

Originálnu kombináciu chutí sľubuje Zelerová polievka. Hustý zelerový krém doplňuje a zdobí modrý syr a lieskové orechy.

Pokiaľ aj v chladnejšom počasí myslíte na svoju líniu, vyberte si v menu Fit Calories z dvoch možností. Kandizovaná cvikla môže byť výbornou desiatou aj malým obedom. V tekvicovom chlebe hraje prim kandizovaná cvikla s ovčím syrom, všetko je ozdobené rukolou.

Plný obľúbených chutí je tiež Waldorf wrap. Moderná variácia na svetoznámy šalát obsahuje kuracie mäso, stonkový zeler, jablká, hrozienka, šalát little gem, vlašské orechy a dresing.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz