Chef menu z Apulie

Matteo De Carli

Pochádzam z talianskeho města Varese, preto pre mňa bolo menu inšpirované talianskou kuchyňou jasnou voľbou.

Jarné Chef menu pripravil Matteo Di Carli, majiteľ a šéfkuchár pražskej reštaurácie Casa De Carli, ktorá je odporúčaným miestom v Michelinskom sprievodcovi. V minulosti bol šéfkuchárom v svetoznámých reštauráciách. Naposledy pôsobil v pozíci šéfkuchára michelinskej reštuirácie Cipriani v New Yorku. Varil takým hviezdam, jako je Kim Kardashian, Bono alebo Rihanna, a na Broadway sa stal významnou kulinárskou osobnosťou.

„Vášeň k vareniu ma zaviedla do mnohých kútov světa, ale talianska kuchyňa zostane mojou láskou navždy!“

Chef Menu Apulia ladí s talianskymi farbami – červenou, bielou a zelenou. Tradičné suroviny ako sú paradajky, mozzarella a rukola, doplňuje krémová burrata, papriky alebo cícer s feniklom.

Teľacia bageta s burratou je plná úžasne vláčného syra, paradajok a teľacieho mäsa. Súznenie chutí podporuje pikantná rukola a luxusný dresing z hľuzovky. Táto bageta má všetky farby talianskej vlajky a zlatú navrch.
Kuracia Arrabbiata vás poteší bohatou porciou šťavnatých kuracích stehien, baby špenátom a pastou zo sušených paradajok a chilli (slávne peperoncino). Bageta je zapečená s neodolateľným údeným syrom Scamorza.
Tradičné suroviny hrajú dôležitú úlohu v lahodnej talianskej polievke z pečených paprík. Túto obľúbenú klasiku zdobí burrata, krémová mozzarella so smotanovým stredom.

Menu Fit Calories poteší všetkých milovníkov zdravého stravovania, vrátane vegetariánov a vegánov. Wrap s cícerom a feniklom totiž obsahuje pastu z cíceru a koreňovej zeleniny, pečený fenikel, paradajky a šalát little gem.
Tekvicový chlieb s kozím syrom priamo exploduje chuťami. Základ tvorí baklažánový kaviár a čerstvý kozí syr, šťavnatosť dodáva pečená cuketa, príjemnú štipľavosť rukola. Za srdce a aj za chuťové bunky vás chytí pomarančový dresing.

Dobrú chuť!

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz