Portugalské Chef Menu

João Baptista

Letné Portugalské Chef Menu p re vás p ripravil šéfkuchár reštaurácie a tapas baru Oliveira João Babtista.

Spoznáte tapenádu z olív i tradičnú portugalskú polievku, vychutnáte si plody mora, chorizo alebo vynikajúci azorský syr. Prázdniny v Portugalsku môžu začať!

„Zamilovať sa do Portugalska je tak jednoduché.“

Prázdniny v Portugalsku môžu začať! Domáci ľudia si vedia užívať život a sú n ám v mnohom p odobní, veľkolepý Atlantik vyvoláva spomienky na odvážnych moreplavcov, no a potom je tu jedlo, ktoré spája a najlepšie chutí s priateľmi. Pokiaľ vám v ušiach znie Fado a na duši máte melancholické saudade, je čas na bagetu inšpirovanú portugalskými pokladmi.

Aj keď Portugalci milujú futbal, bageta Azorská panenka neodkazuje na slávnu penaltu ale na bravčové mäso, ktoré zbožňujú taktiež. Plátky bravčovej panenky sú zapečené s azorským syrom, salámou chorizo (ktorému sa v Portugalsku hovorí chouriço), cibuľkou pripravenou v portskom víne, rukolou a osviežujúcim mirabelkovým dresingom.

Kuracie s tapenádou je bagetka naplnená kuracími prsiami, sušenou šunkou, ovčím syrom a olivovou tapenádou dochutenou tymianom. Ďalší odtieň sviežej zelenej a tiež veľa vitamínov dodáva baby špenát. „Olivy, sušená šunka, ovčí syr. Tieto tri pochúťky nemôžu chýbať pri žiadnej portugalskej hostine. Domáci ľudia ich robia s hrdosťou a láskou, čo je poznať na ich jedinečnej chuti.“

Tradičná polievka Caldo verde sa v P ortugalsku často podáva na svadbách, narodeninách a ďalších slávnostných príležitostiach. Vy si ju však môžete dať kedykoľvek. Okrem kelu a zemiakov v nej nájdete i chorizové chipsy.

Praha 1 - BB Koruna

Václavské náměstí 1
Na Příkopě 2
Praha 1
navigovat

Otevírací doba:

Pondělí - Sobota
08:00 - 23:00
Neděle
08:00 - 22:00

Konakty

M: 732 341 445
E: bb_pha_koruna@boulevard.cz